Graditeljska, prirodoslovna i rudarska škola Varaždin

Aktivnosti

E-mail Print PDF

Književni susret

Dan pismenosti i glagoljica

Međunarodni mjesec školskih knjižnica

Tulum slova 2016./2017.

Čitanje do zvijezda 2016./2017.

Izvješće o natjecanju u kvizu znanja Čitanje do zvijezda

 

Izvješće s Tuluma  s(l)ova – PROJEKTA ZA POTICANJE ČITANJA – NA RAZINI RH , održanog  u Graditeljskoj , prirodoslovnoj i rudarskoj školi , Varaždin

4.studenog 2011. u vremenu od 19.00 – 23. 30 sati  - 1. dio projekta

U  našem školskom timu sudjelovalo  je  8 učenika 1. i 2. razreda,  a  u tim profesora za provedbu projekta  sudjelovale su  prof.  povijesti Danijela Strmečki i Ivana Kelvišar, profesorica HJ Sandra Erlač, prof. informatike Ana Matoš i knjižničarka Ivana Štimec-Sajko.

 

Program koji smo  u veselju odradili :

19 : 00 donošenje pravila ponašanja na čitateljskom susretu

19 : 15 društvena igra ( pogodi tko sam , asocijacije na temu knjiga i pisaca ,
Boogle-  slažemo slova u riječ)
– učenici zajedno s profesoricama bili su podjeljeni u 2. Pod tima pa su se natjecali međusobno , što je dodatno užarilo atmosferu

20 : 00 ceremonijalno čitanje odabranih pjesma i ulomaka tekstova po izboru
sudionika ( učenika i profesora) – čitao se Kishon, Neruda, Cesarić, Gavran…

v kratki predah uz degustiranje prefine čokoladne torte – dar našeg sponzora Artprojekt. d.o.o. Varaždin

22 : 00 gledanje filma  „Društvo mrtvih pjesnika“

 

p.s.  S udrugom „Ludbreško sunce“ dogovoreno je da će tijekom  proljeća naši članovi-učenici  ići čitati  djeci s  posebnim potrebama. – 2 . dio projekta

Iz medija:

http://www.evarazdin.hr/tulum-slova-ekipa-citanja-iz-uzitka-napravila-tulum-slova-za-sticenike-udruge-%E2%80%9Eludbresko-sunce/

http://www.skole.hr/vijesti/od-svuda?news_id=6438

http://varazdinske-vijesti.hr/skolstvo/tulum-slova-povezao-ucenike-zeljne-dobrog-stiva.html

 

TULUM  S(L)OVA - 2. DIO PROJEKTA - ČITANJE IZ UŽITKA NA TERENU

Učenice tima Graditeljske, prirodoslovne i rudarske škole Varaždin, sudionice projekta Tulum s(l) ova- projekt za poticanje čitanja iz užitka, njih šestero, u utorak 22. svibnja 2012. godine čitale su sa svojim voditeljicama  profesoricom Danijelom Strmečki  i knjižničarkom Ivanom Štimec-Sajko štićenicima udruge „Ludbreško sunce“  u „Kući Sunca“- Globočec Ludbreški.  Nakon prvog djela projekta  Noćno čitanje u knjižnici koji je bio proveden početkom studenog 2011. godine , proveden je i drugi dio projekta  Čitanje iz užitka u lokalnoj zajednici .
Kako Graditeljska prirodoslovna i rudarska škola Varaždin već par godina humanitarno  surađuje s udrugom  „Ludbreško sunce“  u vidu donacija povodom božićnih blagdana , tako smo nastavili suradnju i u vidu druženja s knjigom i čitanjem.  Na opće veselje štićenika udruge( djece s velikim srcem- djece s posebnim potrebama) učenice su im na glas čItale Andersenove  bajke , Ezopove basne i hrvatske priče… Nakon toga slijedilo je druženje s malim i velikim  štićenicima što je sve posebno dojmilo.   Tako je uspješno završio prvi dio drugog djela projekta Tulum s(l)ova -Čitanje iz užitka.

Voditeljica projekta: Ivana Štimec-Sajko, dipl.bibl.